• slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1

  

 

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego realizuje w okresie od 1.06.2023 r. Do 31.08.2024 r. projekt w programie Erasmus +. Projekt nosi tytuł „Europa na dobry start” i podczas 15 miesięcy jego trwania nauczyciele nieuczący języka angielskiego będą poznawać angielski, a nauczyciele uczący tego języka, będą poszerzać swój warsztat pracy o nowe metody nauczania. Zaangażowani nauczyciele pojadą na kursy za granicę, między innymi do Hiszpanii, Irlandii i na Maltę. Kursy pomogą nauczycielom w opracowaniu pedagogicznych innowacji, by wesprzeć uczniów w uczeniu się języka angielskiego.

Klasy 3b i 3c zrealizowały pierwszy moduł innowacji pedagogicznej w ramach projektu Erasmus Plus pt. „Zabawy językiem angielskim”. Uczniowie w salach lekcyjnych gromadzili słownictwo wokół tematu „Nadchodzi wiosna”. Wykorzystując Internet, słowniki języka angielskiego, karty obrazkowe i wyrazowe wykonywali samodzielnie obrazki ilustrujące zgromadzone wyrazy oraz odpowiednie napisy. Następnie umieścili swoje prace na tablicy moderacyjnej, tworząc tematyczny kolaż, który został zaprezentowany na holu szkoły. Podsumowaniem pierwszego modułu było spotkanie obu klas przed wspólnie wykonaną pracą. Uczniowie podczas zabaw, rozwiązywania zagadek i łamigłówek wykazali się znakomitą znajomością nowego słownictwa. Praca projektowa wzbudziła również zainteresowanie pozostałych uczniów szkoły, którzy obcując codziennie z obrazkowo-wyrazowym słowniczkiem wzbogacali swoje słownictwo w języku angielskim.

 

Pierwszy kurs językowy 2023/2024

W dniach 15.01-26.01.2024r. grupa nauczycieli ze Szczecinka, w tym nauczycielki nasze szkoły, Jolanta Fabiszak, Renata Masznicz i Agnieszka Sroka, uczestniczyła w ramach programu Erasmus+ w dwutygodniowym kursie językowym w Granadzie w Hiszpanii. Celem udziału w szkoleniu było podniesienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, otwarcie na doświadczenie międzykulturowe i zmotywowanie się do wprowadzenia innowacyjnych metod nauczania.

Program kursu obejmował nie tylko zajęcia w sali lekcyjnej, ale również poza nią. W trakcie tzw. programu kulturowego grupa uczestnicząca w kursie przeszła krótki kurs historii Hiszpanii, w tym Andaluzji i Granady; wzięła udział w warsztatach i pokazie flamenco; zapoznała się z lokalnymi tradycjami kulinarnymi i stylem życia. Uczestnictwo w różnorodnych zajęciach było doskonałą okazją do przełamywania bariery językowej w kontaktach interpersonalnych, praktycznego wykorzystania słownictwa i gramatyki, do wymiany doświadczeń zawodowych, a przede wszystkim do zrozumienia zjawiska różnorodności kulturowej w różnych jego aspektach. Szczególną wartością kursu było zapoznanie uczestników z hiszpańskim systemem edukacyjnym i wizyta w szkole podstawowej CEIP Jose Hurtado. W czasie wizyty dyrektor szkoły oprowadził nauczycieli po placówce, zaprezentował autorskie metody nauczania matematyki i poprowadził rozmowę na temat możliwości współpracy uczniów i nauczycieli w programie Erasmus+.

Kurs językowy w Granadzie dzięki bogatemu programowi okazał się być niezwykle cennym doświadczeniem. Umożliwił nauczycielom rozwój kompetencji językowych i zainicjował zmianę w podejściu do nauczania. Przyczynił się do zwiększenia poczucia pewności siebie u uczestników, którzy po raz pierwszy mogli wykorzystać język angielski do praktycznej komunikacji. Udział w projekcie uświadomił im, na czym polega organizacja mobilności w ramach programu Erasmus+, jakie przynosi korzyści osobiste oraz zawodowe i jak duże ma znaczenie w nawiązywaniu relacji z nauczycielami z innych krajów UE.

 
Innowacja pedagogiczna "Angielski wokół nas" 
 
Innowacja pedagogiczna jest efektem wyjazdu na kurs językowy do Granady w Hiszpanii i ma na celu rozbudzenie zainteresowań językiem angielskim wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.
 
 
 

 

 

 

 

Dnia 01.02.2023 w naszej szkole gościliśmy #MobilneLaboratoriaPrzyszłości. W czasie warsztatów uczniom zostały przybliżone tajniki  oraz zasady działania drukarki 3D i długopisów 3D. W goglach ClassVR uczniowie podziwiali spektakularne widoki. Spotkali się w wirtualnej rzeczywistości z kosmonautami, niedźwiedziem polarnym, jak również prześledzili drogę przez Wielki Mur Chiński widziany z kosmosu.

Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Ich celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka. 

 

1.  Raport o stanie zapewnienia dostępności.

2. Raport z analizy dostosowania szkoły.

3. Tekst łatwy do czytania.

ul. Armii Krajowej 29

ul. Kopernika 18

4. Czytnik ekranu:

NVDA -  czytnik ekranu dla systemu Microsoft Windows. Jest rozwijany przez organizację NV Access we współpracy z globalną społecznością użytkowników. Program dzięki wbudowanej obsłudze syntezy mowy oraz brajla, pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać z komputera pracującego w oparciu o systemy operacyjne Windows bez konieczności ponoszenia większych kosztów niż te, które ponoszą osoby widzące. Czytnik ekranu NVDA dostępny jest za darmo, link: https://www.nvda.pl/pobierz 

 

 

 

P.o. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku zaprasza do składania ofert cenowych na wykonanie instalacji wodociągowej w budynku Szkoły przy  ul. Kopernika 18.

Załączniki:

1.       Zapytanie ofertowe – instalacja wodociągowa

2.       IS Opis inst wodociągowej

3.       S-1 plan sytuacyjny

4.       S-2 Inst wodociągowa

5.       S-3 i S-4 Inst wodociągowa

6.       S-5 Inst wodociągowa

7.       SP 6 Przedmiar robót inst wodociągowa

8.  Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

 

P.o. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku zaprasza do składania ofert cenowych na wykonanie instalacji wodociągowej w budynku Szkoły przy ul. Kopernika 18.

Załączniki:

1.       Zapytanie ofertowe – instalacja wodociągowa

2.       IS Opis inst wodociągowej

3.       S-1 plan sytuacyjny

4.       S-2 Inst wodociągowa

5.       S-3 i S-4 Inst wodociągowa

6.       S-5 Inst wodociągowa

7.       SP 6 Przedmiar robót inst wodociągowa

8.        Unieważnienie postępowania

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku zaprasza do składania ofert na wykonanie projektu instalacji wodociągowej w budynku szkoły przy ulicy Kopernika 18.

Zapytanie ofertowe

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY.

 

ZAPYTANIA OFERTOWE NA WYNAJEM POMIESZCZEŃ KUCHNI W CELU PROWADZENIA ŻYWIENIA ZBIOROWEGO W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH:

1.      Zapytanie ofertowe

2.      Załącznik nr 1 - Formularz ofertowy 

3.      Załącznik nr 2 - Wzór umowy najmu

4.      Załącznik nr 3 - Wzór umowy świadczenia usług przygotowywania i wydawania posiłków

 

Zapytania ofertowe dotyczące złożenia oferty na dostarczenie sprzętu w ramach programu "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

Dokumenty przetargowe:

Ogłoszenie

Zapytanie nr 1 Druk 3D i audiovideo z akcesoriami

Zapytanie nr 2 Specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne, w tym  z zakresu robotyki i mikroelektroniki

Zapytanie nr 3 Wyposażenie stanowisk pracy narzędziowej, technicznej w szkole

Zalączniki do oferty

 

ZAPYTANIE OFERTOWE NA REMONT SALI LEKCYJNEJ I ŁAZIENEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6 W SZCZECINKU

Zapytanie ofertowe - załącznik