• slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1

Dziś (23.06)uczniowie klas 1a i 2c zakończyli udział w programie muzealnym „Moje Miasto Szczecinek”. Była to doskonała okazja do poznania historii naszego miasta i odkrywania jego ciekawych miejsc. Podczas dzisiejszego spotkania dzieci zwiedziły bunkier, poznając związane z nim historie i ciekawostki. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu na wszystkich uczestników czekał miły poczęstunek w postaci pysznych, pieczonych kiełbasek. Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi za zaangażowanie, profesjonalną organizację oraz ciekawe przeprowadzenie zajęć. Dzięki takim inicjatywom nauka historii staje się prawdziwą przygodą!  Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania pełne ciekawych doświadczeń!

Klasa 8a regularnie w roku 2025/26 pomagała w szczecineckim schronisku:19 czerwca i 20 czerwca była to już nasza ostatnia wizyta. Podczas wizyt była to dla nas ogromna radość móc dzielić się swoim czasem i budować wrażliwość na los zwierząt. Były prace porządkowe w domkach dla kotów i tradycyjne  wyprowadzanie psiaków na spacery.  Do schroniska przychodziliśmy przede wszystkim z potrzeby pomagania i z miłości do zwierząt. Kontakt z psami i kotami uczył odpowiedzialności, cierpliwości oraz wrażliwości -warto pomagać.


 

Wspaniały dzień pełen nauki, przyrody i świetnej zabawy! Klasa 4s wybrała się na wyjątkowe warsztaty ekologiczne do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Manowie. Nasza przygoda rozpoczęła się od niezwykle ciekawej prelekcji. Dowiedzieliśmy się wielu fascynujących ciekawostek o zwierzętach żyjących w naszych lasach oraz przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w lesie. Następnie przyszedł czas na quiz o tematyce ekologicznej, w którym mogliśmy wykazać się czujnością, pamięcią i własną wiedzą. Po części naukowej udaliśmy się na ognisko z kiełbaskami oraz integrację na świeżym powietrzu. Na pożegnanie każdy z nas otrzymał miły upominek, który będzie wspaniałą pamiątką z tego udanego wyjazdu. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach i głowami pełnymi ekologicznej wiedzy! Dziękujemy firmie Kronospan za zorganizowanie wycieczki.