Dnia 01.02.2023 w naszej szkole gościliśmy #MobilneLaboratoriaPrzyszłości. W czasie warsztatów uczniom zostały przybliżone tajniki  oraz zasady działania drukarki 3D i długopisów 3D. W goglach ClassVR uczniowie podziwiali spektakularne widoki. Spotkali się w wirtualnej rzeczywistości z kosmonautami, niedźwiedziem polarnym, jak również prześledzili drogę przez Wielki Mur Chiński widziany z kosmosu.

Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Ich celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.