• slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1

23 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu edukacyjnego „Wczoraj i dawno – kronika naszej ziemi”. Zimna listopadowa aura nie zniechęciła uczestników programu. Sobotni rajd, pod hasłem ,,Szlakiem B- Werków”, poprowadził Bogdan Bereszyński szef koła PTTK „Wiarusy”. Zwiedziliśmy  umocnienia Wału Pomorskiego znajdujące się w Szczecinku i jego okolicach. W naszym mieście pozostały liczne ślady tych obiektów, między innymi schron odwodowy oraz rów przeciwczołgowy. Niestety dzisiaj możemy podziwiać już tylko ich ruiny, poza jednym B – Werkiem. Dzięki tej wyprawie zgłębiliśmy kolejny wycinek historii naszego pięknego grodu.