W środę 17 października społeczność naszej szkoły i środowiska lokalnego spotkała się w sali gimnastycznej naszej szkoły na uroczystej wieczornicy zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość była jedną z wielu form uczczenia tego niezwykłego jubileuszu. Uczniowie zaprezentowali powstałe na przestrzeni wieków utwory, zaliczane do Antologii Niepodległości. Szkolny chór ,,Staccato” pod kierunkiem Bożeny Kani uświetnił spotkanie pieśniami patriotycznymi. Uczniowie zachęcili zebranych gości do wspólnego śpiewania. Oczywiście nie zabrakło poezji naszego narodowego wieszcza. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta pani Małgorzata Bała, przewodnicząca prezydium Rady Rodziców pani Justyna Arsoba i nauczyciel naszej szkoły pani Magdalena Kraszczyńska - Budnicka  przeczytały zebranym koncert Jankiela z ,,Pana Tadeusza”. Nad całością uroczystości czuwały nauczycielki: Alicja Cybulska i Bożena Binkiewicz.