Dzień 2 października to Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Temat zawsze aktualny. W tym roku pod hasłem: "Bezpieczny senior". Młodzież naszej szkoły wystąpiła wspólnie z dziećmi z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku dla seniorów w Złotej Jesieni prezentując bajkę terapeutyczną „Najlepiej być sobą” pod opieką Alicji Berć, Joanny Wróblewskiej i Katarzyny Wilczyńskiej. Ponadto brała udział w spotkaniu dotyczącym przemocy i bezpieczeństwa przygotowanym przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W organizację wydarzenia zaangażował się Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Szczecinku, Zakład Karny, nasza szkoła  oraz Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Brzechwy.