Światowy Dzień Ziemi to nie tylko udział w corocznej akcji sprzątania świata. ZIEMIA TO NASZ WSPÓLNY DOM, O KTÓRY MUSIMY DBAĆ! Pod takim hasłem 22 kwietnia nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie podczas zajęć poszerzali wiedzę na temat ochrony środowiska i poszukiwali rozwiązań ekologicznych problemów naszej planety. Posprzątali również teren wokół szkoły. Podczas lekcji biologii uczniowie klasy 6m i 7a wykonali klasowe kartki – listy do Ziemi. Prace te przesłali na międzyszkolny konkurs plastyczny.To również kreatywna, twórcza lekcja plastyki, podczas, której uczniowie klasy 1a wykorzystali makulaturę- zniszczone książki , aby stworzyć swoją pracę pt." O planetę dbamy z recyklingu korzystamy".

Z tej okazji  zachęciliśmy wszystkich naszych uczniów do zanurzenia się w magicznym świecie książek. Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty i daje nam możliwość podróży do najdalszych zakątków świata, nawet nie ruszając się z miejsca! Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, biblioteka przygotowała książkową fotobudkę. Przejrzyjcie naszą galerię zapełnioną uśmiechami i inspirującymi lekturami! Dzień Książki świętował również oddział przedszkolny, który dziś w bibliotece miał okazję zmierzyć się z książkowymi zagadkami oraz ćwiczył język i buzię dzięki zabawie z logopedycznymi wierszykami

21 kwietnia uczniowie klasy 6a i 5s pod opieką p. Joanny Szczepańskiej i p. Olgi Jankowskiej po raz kolejny uczestniczyli w rajdzie pieszym zorganizowanym przez wojskowe koło turystyczne Wiarusy: "Leśne ścieżki" w ramach projektu "Szczecinek jakiego nie znamy". Wyruszyliśmy w trasę, która prowadziła przez ulice: Pilską, Waryńskiego i Leśną. Zakończenie rajdu było na terenie rekreacyjnym przy parafii pw. św. Franciszka z Asyżu. Tam odbyło się ognisko, zabawy i konkursy. Podczas wędrówki wzięliśmy też udział w zbiórce pieniędzy na szczecineckie hospicjum w ramach akcji "Pola Nadziei". Po ponad pięćdziesięciu latach działalności koła PTTK „Wiarusy”, wycieczki pod przewodnictwem pana Bogdana odbywają się bez względu na pogodę, a turystyce pieszej towarzyszą niezliczone anegdoty dotyczące mijanych miejsc i napotkanych ludzi. Wszystko to składa się na niepowtarzalny i bardzo atrakcyjny klimat, zachęcający do aktywności osób w każdym wieku. Do zobaczenia w następnych rajdach!!!